PRAWIDŁOWA ORGANIZACJA INWENTARYZACJI W 2023 ROKU

Data: 24 listopada 2023
Cena podstawowa699.00 + 23% VATCena promocyjna649.00 + 23% VATCena z noclegiem899.00 + 23% VAT
Lokalizacja: Silesian Hotel Quality *** Katowice
Kategoria: Zakupy i logistyka

Zbliża się czas inwentaryzacji. Warto zadbać, aby spis nie był tylko wypełnieniem obowiązków nakładanych przez przepisy, ale przede wszystkim przyniósł informacje niezbędne do zarządzania firmą. Podczas szkolenia uczestnicy rozszerzą swoją wiedzę o procedurach i metodach prowadzenia inwentaryzacji. Zapoznają się z technikami stosowanymi do przeprowadzenia spisu z natury, dowiedzą się jakie błędy można popełnić przy prowadzeniu inwentaryzacji oraz poznają metody ich unikania. Dzięki szkoleniu uczestnicy zwiększą efektywność i skuteczność prowadzonych inwentaryzacji.

PROGRAM SZKOLENIA:

1. Podstawy prawne inwentaryzacji

• regulacje ustawy o rachunkowości oraz stanowiska Komitetu Standardów Rachunkowości w zakresie inwentaryzacji
  • zmiany w przepisach obowiązujące od 2023 roku
  • odpowiedzialność z tytułu inwentaryzacji kierownika jednostki (zarządu), przewodniczącego komisji inwentaryzacyjnej, zespołów spisowych, osób odpowiedzialnych za inwentaryzowane składniki oraz głównego księgowego
  • praktyka inwentaryzacji
  • aspekty zarządcze inwentaryzacji

2. Wpływ COVID-19 na organizację inwentaryzacji za 2023 rok

3. Cele i zadania inwentaryzacji

4. Terminarz inwentaryzacji

• w jakich terminach mogę a w jakich muszę inwentaryzować
  • co 4 lata czy co roku?
  • czy mogę, mimo obowiązku, nie inwentaryzować?

5. Metody inwentaryzacji

• spis z natury
  • potwierdzenie salda
  • porównanie z odpowiednimi dokumentami

6. Praktyczne problemy spisu z natury

• jak liczyć, arkusze spisu z natury
  • spis nietypowych składników majątku, technika spisu
  • co zrobić gdy spis nie jest możliwy?

7. Cyfryzacja inwentaryzacji

• wykorzystanie czytników kodów kreskowych
  • RFID
  • fotoinwentryzacja

8. Kontrola inwentaryzacji i jej praktyczne znaczenie dla podmiotów gospodarczych

• kto może kontrolować?
  • jak kontrolować
  • zadania kontrolera inwentaryzacji

9. Rozliczanie inwentaryzacji

• terminy rozliczenia inwentaryzacji
  • jak skutecznie rozliczyć?
  • co zrobić gdy rozliczenie jest „trudne”

10. Ewidencja księgowa różnic

11. Dokumentacja inwentaryzacji

• dokumentacja stała
  • dokumentacja coroczna
  • dokumentacja ad hoc

12. Udział biegłego rewidenta w inwentaryzacji

• obowiązki podmiotu gospodarczego
  • obowiązki biegłego
  • co podlega ocenie

13. Sesja pytań i odpowiedzi

SZKOLENIE ADRESOWANE JEST DO:

• osób odpowiedzialnych za organizację, przeprowadzenie oraz rozliczenie inwentaryzacji
  • osób zarządzających produkcją, logistyką, magazynami
  • pracowników magazynowych, działu logistyki, zaopatrzenia, produkcji
Piotr Rybicki

zawodowy członek rad nadzorczych, od ponad 20 lat związany z rynkiem kapitałowym. Aktywny członek rad nadzorczych i komitetów audytów w spółkach rodzinnych i prywatnych, notowanych na giełdzie papierów wartościowych, czy też z udziałem Skarbu Państwa oraz spółek komunalnych.

Praktyk zarządzania finansami.

Biegły rewident.

Członek Zespołu eksperckiego do spraw zwiększenia efektywności rad nadzorczych Komisji do spraw Reformy Nadzoru Właścicielskiego przy Ministerstwie Aktywów Państwowych. Członek stowarzyszeń i organizacji biznesowych, m.in. wieloletni wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Członek Kapituły Nagrody Dyrektor Finansowy Roku. Autor licznych publikacji, analiz branżowych i komentarzy medialnych z obszarów zarządzania, finansów, rachunkowości i nadzoru właścicielskiego. Wykładowca specjalistycznych kursów i szkoleń z finansów i rachunkowości, a także ekspert na kursach przygotowawczych do egzaminu na członków rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa. Panelista kluczowych branżowych konferencji i spotkań biznesowych i związanych z rynkiem kapitałowym. Inicjator oraz współorganizator największego w Polsce projektu propagującego standardy właścicielskie – „Konferencja Rada Nadzorcza” i corocznego wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”. Fundator i ekspert portalu NadzorKorporacyjny.pl.

24 listopada 2023 r. - szkolenie stacjonarne

Silesian Hotel Quality *** Katowice
Katowice, ul. Szybowcowa 1A
www.silesianhotel.pl

Cena podstawowa 699.00 zł* + 23% VAT

Cena promocyjna 649.00 zł* + 23% VAT (cena dotyczy firm, które zgłoszą min. 3 osoby oraz firm, które uczestniczyły już w naszych szkoleniach).

Cena z noclegiem 899.00 zł* + 23% VAT (cena zawiera nocleg w przeddzień szkolenia w pokoju 1 osobowym ze śniadaniem).

Przy wyborze opcji z noclegiem Centrum Szkoleń INFINITO zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z rezerwacją.

* W cenie uwzględniono: udział w szkoleniu, konsultacje z prowadzącym, materiały szkoleniowe i pomocnicze, certyfikat ukończenia szkolenia, przerwy kawowe, lunch oraz parking hotelowy.

Pan Piotr w bardzo rzetelny i czytelny sposób przedstawił nam ogrom swojej wiedzy dotyczącej inwentaryzacji. Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem jego wiedzy w tym temacie.

Iwona - TAMEH POLSKA sp. z o.o.

Bardzo dobre szkolenie, prowadzący kompetentny, bogata wiedza i umiejętność przekazywania. Polecam udział w szkoleniu, a inwentaryzacja będzie łatwa i przyjemna.

Bartłomiej - VIS Systems Sp. z o.o.

Program został w pełni zrealizowany, a wszystkie zagadnienia szczegółowo omówione.

Joanna - Emer Serwis